Zalety używania do napojów słomek metalowych

22.jpg

Coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie plastikowych słomek ich metalowymi odpowiednikami. Wynika to przede wszystkim z chęci dbania o środowisko i oszczędności pieniędzy. Niektórzy uważają, że metalowe słomki mają negatywny wpływ na smak napojów. Może się tak dziać w przypadku słomek wyprodukowanych ze słabej jakości materiałów. Dlatego należy wybierać słomki wykonane ze stali nierdzewnej o wysokich parametrach, ponieważ nie akumulują one smaków ani zapachów.

Na popularność metalowych słomek do napojów wpływ ma również ich wygląd. Bardzo ładnie się prezentują, dlatego są tak chętnie wykorzystywane podczas różnych przyjęć. W trakcie ich produkcji ma miejsce barwienie metodą galwanizacji, co sprawia, że słomki są dostępne w różnych kolorach. Największym zainteresowaniem cieszą się słomki tęczowe, ponieważ ładnie się mienią i wyglądają niepowtarzalnie. Metalowe słomki do napojów mają wiele zalet, dzięki którym okazują się lepsze od ich plastikowych odpowiedników.

Ochrona środowiska i oszczędność pieniędzy

Najważniejszą zaletę używania metalowych słomek do napojów stanowi ochrona środowiska. Nie wpływają one negatywnie na przyrodę, ponieważ podczas ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie bezpieczne materiały. W składzie produktów nie znajdują się żadne toksyczne związki, dzięki czemu nie zagrażają środowisku naturalnemu. Ponadto metalowe słomki mogą być stosowane wielokrotnie, dlatego nie powodują wytwarzania zbędnych odpadów. Ich recykling jest bardzo prosty, więc nawet po ich wyrzuceniu nie trzeba się obawiać o środowisko.

Fakt, że metalowe słomki są wielokrotnego użytku, przekłada się także na dużą oszczędność pieniędzy. W przeciwieństwie do jednorazowych słomek plastikowych, produkty wykonane ze stali można wykorzystywać wiele lat. Łatwo utrzymać je w czystości i zachować higienę. Istnieje możliwość ich mycia w zmywarce oraz wyparzania w wysokich temperaturach. Wśród zalet metalowych słomek do napojów należy również wymienić to, że są niewielkie, dlatego bez problemu można zabrać je wszędzie ze sobą.

Trwałe, sztywne słomki – duża wygoda

Istotny atut metalowych słomek do napojów stanowi to, że są trwałe, mocne i sztywne. Produkowane są ze stali nierdzewnej, która jest pokryta tytanową powłoką. Takie wykonanie sprawia, że metalowe słomki wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a także na szkodliwe działanie rdzy. W przeciwieństwie do słomek plastikowych są stabilne i nie niszczą się pod wpływem napojów, także tych o wysokiej temperaturze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl