W jaki sposób można wykorzystać łupiny kokosa?

30.jpg

Kokos to pyszny owoc, zawierający wiele cennych wartości odżywczych, pochodzący z palmy kokosowej. Znany jest od wielu lat i do dziś cieszy się dużą popularnością ze względu na jego właściwości. Drzewko, na którym rośnie owoc, może być wykorzystywane na różne sposoby. Przydatne okazują się również łupiny kokosa – jeśli nie wiesz, co z nimi zrobić, przeczytaj wymienione niżej pomysły.

Te elementy owocu bardzo często są stosowane jako źródło energii. Łupiny kokosa świetnie sprawdzają się jako materiał opałowy, dlatego nie warto ich wyrzucać – mogą być naprawdę przydatne. Ponadto wykorzystywane są m.in. do wzmacniania belek żelbetowych, ponieważ służą jako kruszywo. Na Filipinach natomiast odkryto, że produkt można używać też do polerowania podłóg. Dokładnie czyści on powierzchnie i co najważniejsze, nie powoduje zarysowań czy innych uszkodzeń. Mało znanym, ale ciekawym zastosowaniem łupiny kokosa jest również przecieranie nią okularów do pływania, dzięki czemu tak szybko nie zaparują. W tym celu warto stosować świeży produkt, który najlepiej sprawdza się do tej czynności.

Inne pomysły na wykorzystanie łupin kokosa

Łupiny kokosa w formie zmielonej często są dodawane do różnych kosmetyków. Mają bowiem właściwości złuszczające, dzięki czemu produkty z nimi cieszą się dużą popularnością. Ponadto bardzo ładnie pachną, co też stanowi ich dużą zaletę. Jednym z częstych zastosowań łupin kokosa jest produkcja naczyń oraz przedmiotów codziennego użytku. Miski z kokosa wyróżniają się wytrzymałością i bardzo ładnym wyglądem, więc bardzo dużo osób postanawia zakupić je do swojego mieszkania. Oprócz tego z łupin kokosa powstają sztućce, a także pojemniki do przechowywania żywności.

Mniej oczywistym, ale również praktykowanym sposobem na wykorzystanie łupin kokosa jest produkcja instrumentów muzycznych. Podczas uderzania ich o siebie powstają niepowtarzalne dźwięki, podobne do stukotu końskich kopyt. Dzięki temu te elementy kokosa mają zastosowanie w teatrach i innych obiektach kultury. Łupiny owocu służą także do tworzenia różnych dekoracji. Świetnie sprawdzają się jako ozdoba akwarium lub nawet mieszkania czy ogrodu. Przedmioty dekoracyjne powstałe z łupin kokosa są bardzo wytrzymałe i zachwycają swoim wyglądem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl