Jakie kosmetyki wybrać przeciw puszącym się włosom?

52.jpg

Pielęgnacja włosów to jedna z najważniejszych zasad dbania o własny wygląd. Zniszczone kosmyki niekorzystnie wpływają na nasz wizerunek i mogą powodować złe samopoczucie. Z tego powodu należy na nie zwracać uwagę i reagować za każdym razem, gdy pogorszy się ich stan. Za zniszczone włosy odpowiadają różne czynniki, więc najpierw dobrym pomysłem jest znalezienie przyczyny. Poniżej podpowiadamy, jak kompleksowo zadbać o włosy.

Na stan fryzury mają wpływ przede wszystkim czynniki zewnętrzne jak np. działanie promieniowania UV, słonej wody czy skrajnych temperatur. W takich warunkach włosy ulegają zniszczeniu, przez co sprawiają wrażenie zaniedbanych. Ponadto znaczenie mają stosowane na co dzień kosmetyki czy zabiegi pielęgnacyjne wykonywane na włosach. Za zniszczone kosmyki może odpowiadać także częste używanie suszarki, lokówki bądź prostownicy. Nie są to jedyne powody osłabionych włosów. Niekiedy na ich stan mają wpływ zaburzenia hormonalne, różne infekcje czy stany zapalne oraz choroby. Niezależnie od przyczyny zniszczonych włosów, warto zadbać o ich właściwą pielęgnację. Dzięki temu będą wyglądały zdrowiej i ładniej.

Odbudowa włosów za pomocą właściwej diety

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można poprawić stan oraz wygląd włosów. Przede wszystkim należy zadbać o właściwą dietę oraz odpowiednie suplementy dostarczane do organizmu. Niektórym osobom może wydawać się to dziwne, ale jak się okazuje – to, co jemy i pijemy, ma duży wpływ na samopoczucie, wygląd całego ciała, a także włosów. Bardzo istotne jest uzupełnianie odpowiednich witamin oraz minerałów. Za stan włosów odpowiadają głównie witaminy A, C, D, E oraz z grupy B, a także minerały takie, jak żelazo, miedź, selen, cynk czy magnez.

Zniszczone kosmyki można odbudować również za pomocą ekstraktów roślinnych, przede wszystkim duże znaczenie mają pokrzywa, skrzyp polny i pędy bambusa. Jeśli chcesz mieć ładne i zadbane włosy, wybieraj jak najmniej przetworzone produkty, unikaj słodyczy oraz dań smażonych. Za to spożywaj pełnoziarniste artykuły, orzechy, warzywa oraz owoce. Bardzo dobre okazują się także mięsa i ryby. Pij też duże ilości wody, ponieważ nawadnianie organizmu wpływa pozytywnie na stan włosów.

Jakie kosmetyki są pomocne na zniszczone włosy?

Aby zapobiec niszczeniu się włosów i przywrócić ich dawny blask, warto stosować również odpowiednio dobrane kosmetyki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj szamponu, odżywki czy balsamu. Powinny być one właściwie dobrane do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu pozytywnie wpłyną na stan włosów. Niezależnie od tego, czy używasz szamponu do włosów w kostce, czy w płynie, zwróć uwagę, czy jest on skierowany do Twojego rodzaju fryzury. Oprócz dopasowania odpowiednich kosmetyków wykonuj regularnie maseczki. One również powinny być wybrane zgodnie z potrzebami konkretnych włosów. Na suche i zniszczone kosmyki sprawdzają się jednak doskonale maseczki proteinowe oraz płukanki wzmacniające. Ich regularne wykonywanie sprawi, że włosy zostaną odbudowane i odzyskają swój blask.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl