Jak szczotkować ciało na sucho?

46.jpg

Szczotkowanie ciała na sucho to ostatnio coraz bardziej popularny sposób na ładną i zdrową skórę, a także dobre samopoczucie. Coraz więcej osób decyduje się na codzienne wykonywanie tej czynności. Nic dziwnego bowiem ma ona liczne zalety nie tylko estetyczne, ale również zdrowotne. Wystarczy kilka minut dziennie, by zauważyć niesamowite efekty. Przekonaj się, jak szczotkować ciało, by poprawić jego stan. Pamiętaj o systematyczności, ponieważ to ona odgrywa istotną rolę.

Na popularność szczotkowania ciała na sucho wpływa znaczna poprawa wyglądu skóry. Następuje redukcja cellulitu oraz wygładzenie, ujędrnienie, a nawet nawilżenie ciała. Ponadto można zauważyć poprawę samopoczucia, zwiększenie energii oraz napięcia mięśni. Szczotkowanie na sucho jest zalecane przed kąpielą, ponieważ podczas tej czynności ma miejsce złuszczenie martwego naskórka, który później dobrze jest usunąć wodą.

Masowanie ciała odpowiednią szczotką przyczynia się również do poprawy krążenia krwi, zmniejszenia obrzęków czy zniwelowania bólów stawów. Następuje też przywrócenie właściwego kolorytu skóry i znika problem wrastających włosków. To najważniejsze zalety szczotkowania ciała na sucho, ale nie jedyne. Osoby, które decydują się na systematyczne wykonywanie tej czynności, zauważają niesamowite efekty. Jest to zabieg, który każdy może wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy wyposażyć się jedynie w przeznaczoną do tego szczotkę.

Na czym polega szczotkowanie ciała?

Niektórzy rezygnują ze szczotkowania ciała na sucho po pierwszym razie, ponieważ początkowo nie jest to przyjemne uczucie. Czasem pojawia się nawet ból, do którego należy się przyzwyczaić. Już po 2-3 dniach skóra powinna przywyknąć do nowego uczucia. Z czasem szczotkowanie staje się przyjemne i przynosi nawet ukojenie. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie wykonywanie tej czynności. Nie można mocno naciskać szczotki na ciało. Należy to robić delikatnie, tak aby skóra nie uległa zaczerwienieniu. Masaż zawsze trzeba przeprowadzać od dołu do góry w kierunku serca. Jest to ważne dla zdrowia i osiągnięcia lepszych efektów.

Szczotkowanie na sucho najlepiej rozpocząć od stóp, nóg, po czym należy przejść do tułowia. Podczas masowania brzucha, klatki piersiowej i biustu wykonuj delikatniejsze ruchy, ponieważ te części ciała są wrażliwe na dotyk. Natomiast przy pośladkach oraz nogach możesz sobie pozwolić na mocniejsze ruchy szczotką. Po zakończeniu masowania tych części ciała przejdź do rąk. Rozpocznij ich szczotkowanie od dłoni, po czym kieruj się w stronę przedramion i zakończ na ramionach. Używaj wyłącznie szczotki przeznaczonej do masażu. Nie stosuj dodatkowo żadnych balsamów, olejków czy innych kosmetyków, ponieważ nie są one wskazane do szczotkowania na sucho. Nie ma ustalonego czasu, ile powinno trwać masowanie ciała w ten sposób. Zależy to od indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Wystarczy nawet pięć minut dziennie, by po pewnym czasie zauważyć zadowalające efekty. Jak już wspomnieliśmy, najważniejsza jest systematyczność. Masowanie ciała wykonuj codziennie lub co drugi dzień, ale staraj się nie zapominać o tej czynności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl