Jak ratować włosy zniszczone słońcem?

56.jpg

Czas wakacji jest uwielbiany przez większość osób. Można odpocząć, korzystając z pięknej pogody. Niestety słońce czasem okazuje się szkodliwe. Zły wpływ ma przede wszystkim na włosy, które szybko ulegają zniszczeniu. Jeśli w porę nie zostaną zabezpieczone, później należy rozpocząć ich skuteczne ratowanie. Dzięki temu dalej będziesz mogła cieszyć się ich ładnym wyglądem. Sprawdź, jakich kosmetyków warto używać, by odbudować zniszczone włosy.

Bardzo dużo osób zapomina o ochronie włosów latem. Aby nie zniszczyć włosów, konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczanie np. za pomocą czapki. Promieniowanie UV sprawia, że łuski włosów ulegają odchyleniu, co powoduje uszkodzenie ich kory. Poza tym słońce sprawia, że dochodzi do utleniania się melaniny, czyli naturalnej tarczy ochronnej. Przez jego działanie włosy bardzo szybko się niszczą, zwłaszcza jeśli są przez długi czas wystawione na działanie promieni słonecznych. Zniszczeniu ulega nie tylko ich struktura, ale również kolor. Z tego powodu na słońce powinny uważać przede wszystkim osoby, które wykonały na swoich włosach zabieg farbowania.

Ratowanie włosów zniszczonych słońcem należy rozpocząć jak najszybciej. Im wcześniej, tym większa szansa na odzyskanie ich wcześniejszego wyglądu. W tym celu warto używać odpowiednio dobranych kosmetyków.

Jakich kosmetyków warto używać?

Bogaty wybór kosmetyków sprawia, że na pewno każdy znajdzie produkty odpowiednie dla swoich potrzeb. Należy je dostosować przede wszystkim do włosów, a także do stopnia zniszczenia. Bardzo duże znaczenie ma wybranie właściwej odżywki, ponieważ to głównie ona odpowiada za odbudowę włosów. Za jej pomocą możliwe jest przywrócenie im dawnego, ładnego wyglądu. Dobrze sprawdzają się odżywki w postaci mgiełki, ponieważ w łatwy i szybki sposób można je nanieść na całe włosy. Nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniego szamponu. Doskonale w takiej sytuacji sprawdzi się szampon do włosów w kostce, który ma nawilżające i odżywiające działanie. Jego dużą zaletę stanowi również to, że jest bezpieczny dla środowiska naturalnego, więc jeśli zależy Ci na ekologii, to jest to odpowiedni produkt dla Ciebie. Ważne, aby szampon działał nie tylko oczyszczająco, ale także regenerująco. Nie zapominaj również o stosowaniu właściwie dobranych masek do włosów. Mają one działanie głęboko nawilżające, dzięki czemu przyczyniają się do ratowania włosów zniszczonych słońcem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl