Jak prawidłowo używać masek do włosów?

48.jpg

Maski do włosów to kosmetyki chętnie wykorzystywane przez kobiety w każdym wieku. Dzięki nim można liczyć na piękną, zdrowo wyglądającą i pełną objętości fryzurę. Bardzo istotne okazuje się jednak regularne stosowanie produktu, ponieważ jego jednorazowe użycie może nie dać żadnych efektów. Nakładanie maski na włosy jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu, dlatego na pewno znajdziesz na to kilka minut w tygodniu. Sprawdź, jak prawidłowo używać kosmetyku.

Maski do włosów zawierają liczne składniki odżywcze, nawilżające oraz regenerujące, co sprawia, że działają na włosy zdecydowanie lepiej niż odżywki czy balsamy. Ponadto są bogate w substancje aktywne, co ma również duże znaczenie dla włosów. Stanowią doskonałe uzupełnienie szamponu do włosów w kostce. Wybieranie wysokiej jakości, sprawdzonych kosmetyków daje pewność, że włosy będą odpowiednio zadbane i nawilżone. Dzięki temu poprawi się ich wygląd. W tym celu jednak konieczne okazuje się stosowanie maski właściwie dobranej do indywidualnych potrzeb. Dostępne są zarówno produkty do włosów prostych, jak i kręconych czy nawet farbowanych. Bogaty wybór sprawia, że każdy może dopasować je do swoich włosów.

Stosowanie maski do włosów

Stosowanie maski do włosów jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu, co sprawia, że na pewno każda kobieta znajdzie chwilę na wykonanie tej czynności. Najlepiej powtarzać ją co kilka dni, a przynajmniej raz w tygodniu, aby można było zauważyć efekty. Przed nałożeniem produktu należy dokładnie umyć włosy odpowiednio dobranym szamponem. Następnie trzeba je delikatnie osuszyć i rozczesać, po czym na wilgotne pasma nałożyć dobrze dobraną ilość kosmetyku. Bardzo ważne jest odsączenie nadmiaru wody ręcznikiem, ponieważ wilgoć rozrzedza maskę, przez co traci ona swoje właściwości.

Istotną zasadą jest również to, że maski do włosów nie powinno się nakładać na całą długość włosów, a jedynie na końcówki. Możesz rozpocząć nakładanie od połowy włosów, kierując się ku ich końcom. Aplikowanie produktu na skórę głowy zazwyczaj powoduje jej podrażnienie i niepotrzebne obciążenie włosów. W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu warto po nałożeniu maski na włosy owinąć je ręcznikiem lub założyć na głowę foliowy czepek. Dzięki temu wszelkie składniki odżywcze lepiej nawilżą włosy. Zazwyczaj kosmetyk należy trzymać od 15 do 30 minut, ale takie informacje najlepiej sprawdzić na opakowaniu. Przestrzegaj czasu określonego przez producenta, ponieważ zbyt krótkie działanie maski może nie przynieść oczekiwanych efektów, natomiast zbyt długie trzymanie jej na włosach spowoduje ich obciążenie, a niekiedy nawet wypadanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl