Jak działa na zęby węgiel aktywny?

12.jpg

Węgiel aktywny może być stosowany w celu oczyszczenia, a także wybielenia zębów. Jego największą zaletę stanowi to, że usuwa wszelkie osady powstałe przez częste picie kawy, herbaty, a nawet czerwonego wina. Niekiedy sama pasta do zębów okazuje się niewystarczająca, ponieważ nie jest w stanie usunąć wszystkich zabrudzeń. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wykorzystanie węgla aktywnego do zębów. Usuwa on większość nieestetycznych przebarwień i sprawia, że uśmiech staje się piękniejszy.

Należy jednak pamiętać, że produkt nie usuwa kamienia nazębnego, ponieważ nie jest w stanie przenikać przez szkliwo. Z tego powodu węgiel aktywny nie sprawi, że zęby zmienią swój kolor, ale za to skutecznie usunie z nich wszelkie osady i przebarwienia. Produkt ma czarny kolor, jednak nie trzeba się przejmować, że pozostanie na szkliwie. Węgiel nie barwi zębów, a ciemny odcień substancji zniknie po wypłukaniu jamy ustnej. Jest to nie tylko skuteczny, ale również tani oraz ekologiczny sposób na ładny uśmiech.

Aplikowanie węgla aktywnego na zęby

Węgiel aktywny można aplikować za pomocą specjalnej pasty do zębów zawierającej tę substancję. Decydując się na ten sposób, należy dokładnie szczotkować zęby. Nie wolno jednak robić tego zbyt mocno, ponieważ drobinki węgla dociskane do szkliwa mogą je uszkodzić. Podczas stosowania produktu trzeba zwracać uwagę na wrażliwość zębów. Jeśli pojawiają się odczuwalne zmiany np. wrażliwość na różnicę temperatur, to należy zrezygnować z tej metody.

Bezpieczniejsze dla szkliwa może być nakładanie węgla aktywnego na zęby i pozostawienie go na nich przez kilka minut. Wystarczy odczekać ok. 2-3 minut, po czym można wypłukać jamę ustną. Węgiel aktywny nie tylko czyści zęby, ale również niweluje brzydki zapach pochodzący z ust. Ponadto zapobiega rozwijaniu się różnych chorób dziąseł. Liczne zalety produktu sprawiają, że wiele osób decyduje się na dbanie o zęby z jego pomocą. Mimo że nie usuwa on kamienia nazębnego, to jego używanie ma dużo innych korzyści.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl