Dla jakich kobiet dedykowane są kubeczki menstruacyjne?

58.jpg

Kubeczki menstruacyjne to bardzo wygodne produkty, które odmieniły życie niejednej kobiety. Jeśli zmagasz się z obfitymi miesiączkami i masz dość ciągłego wymieniania podpasek czy tamponów, to mogą stanowić dla Ciebie odpowiednią propozycję. Ich liczne zalety sprawiają, że tak wiele klientek decyduje się na ich zakup. Poniżej podpowiadamy, dla jakich kobiet przede wszystkim są dedykowane. Warto jednak pamiętać, że mogą z nich korzystać wszystkie miesiączkujące panie.

Jeszcze kilka lat temu podczas menstruacji używane były wyłącznie podpaski i tampony. Obecnie środków odpowiednich na miesiączkę jest znacznie więcej. Jednym z nich są kubeczki menstruacyjne, które świetnie sprawdzają się w tych dniach. Stanowią bowiem dużą wygodę – nie trzeba ich co chwilę wymieniać, a jedynie opróżniać co kilka godzin. Dużą zaletą produktów jest również to, że są bezpieczne i w żaden sposób nietoksyczne. Wykonuje się je z bezpiecznych i przyjemnych dla ciała materiałów, dzięki czemu idealnie dopasowują się do ścianek pochwy. Używające ich kobiety nie odczuwają żadnego dyskomfortu, a niekiedy nawet zapominają, że mają w sobie kubeczek. Środki są odpowiednie zarówno do stosowania w dzień, jak i nocą.

Kto może korzystać z kubeczków menstruacyjnych?

Kubeczki menstruacyjne mogą być używane przez wszystkie kobiety miesiączkujące, niezależnie od wieku, aktywności seksualnej czy wykonywanej pracy. Szczególnie dedykowane są jednak osobom oszczędnym. Pozwalają bowiem zaoszczędzić dużo pieniędzy na zakupie podpasek czy tamponów. Kubeczki menstruacyjne są co prawda droższe od tych artykułów, ale za to można je stosować nawet przez kilka lat. Jest to więc jednorazowy zakup, zwłaszcza jeśli odpowiednio o nie dbasz. Sprawdzają się doskonale również dla kobiet, którym zależy na ekologii. Podpaski oraz tampony należy wymieniać na nowe co kilka godzin, a zużyte wyrzucać do kosza, co powoduje duże zaśmiecanie środowiska naturalnego. Aby temu zapobiec, warto wybrać produkty, które starczą na dłużej.

Czy kubeczków menstruacyjnych mogą używać dziewice?

Dużą wątpliwość budzi stosowanie kubeczków menstruacyjnych przez dziewice. Okazuje się jednak, że kobiety, które jeszcze nigdy nie współżyły, jak najbardziej mogą używać tych produktów. Nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań ku temu. Ponadto kubeczki menstruacyjne okazują się odpowiednie dla osób posiadających wewnątrzmaciczną wkładkę antykoncepcyjną. Ona również nie jest powodem, dla którego konieczne by było zrezygnowanie z kubeczków menstruacyjnych. Mogą być więc stosowane przez wszystkie kobiety w każdym wieku. Jeśli jednak masz wątpliwości, a chciałabyś spróbować ich używać, skonsultuj się z ginekologiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl